Pastel goth 101, czyli zasady subkultury goth

pastel goth 101
Pastel goth, czyli stylizacja zmieszana z mroczną subkulturą gotycką w modzie zmieszana z pastelowymi ubraniami i dodatkami. Miks wyjątkowo szalony i nietypowy, ale popularny wśród młodych dziewczyn. Sprawdź, jakie są najważniejsze zasady do stworzenia takiego wizerunku.

Pastel goth 101, czyli główne reguły i wytyczne do wykonania takiego wizerunku to nie tylko dla niektórych styl życia. Dla niektórych to świetna odskocznia do spróbowania czegoś nowego w modzie. To dla nich eksperyment jasnych, pastelowych ubrań w połączeniu z silnym, mrocznym i ciemnym wizerunkiem, który razem daje oryginalną mieszankę.

Jeśli szukasz ubrań w tym stylu, szczególnie tych w pastelowej odmianie, to ciekawe perełki do stworzenia tego image’u ma właśnie sklep ZOiO. Szczególnie polecamy z naszej strony spódnice mini, które świetnie mogłyby pasować nie tylko do tej stylizacji.

Pastel goth 101

dziewczyna ubrana w gotyckie ubranie otwierająca drzwi z całej siły

Po pierwsze – bez czerni i mroku się nie obejdzie

Czarny kolor w tym wizerunku to podstawa. Możesz użyć go w każdej możliwej części ubrania i w dodatkach, tak samo jak niżej wspomniany pastel. Może to być na zasadzie zbudowania całego czarnego wizerunku i uzupełnienia uroczymi i pastelowymi dodatkami. Lub na odwrót – skorzystania z pastelowego wizerunku i użycia czarnych dodatków. Poza czernią pasować tutaj także będą kolory fioletu, ciemnego różu i granatu.

Ważne by uwzględnić mroczny schemat ubrań stosując motywy, które spotyka się w kulturze gotyckiej – motyw gore i horroru, wampiryzmu, demonizmu, wiedźmiństwa, okultyzmu, ezoteryki a także…śmierci.

Po stronie gotyckiej rządzą wszelkie siatki, kabaretki, pieszczochy, ćwieki, dżety, eyelety, sznurowania i in.

Po drugie – pastel jest tutaj kluczem wizerunku

japonka w pastelowych ubraniachWśród pasteli zawsze będzie rządzić pudrowy róż. Wśród kolorów wartych również uwagi to jasny błękit, jasny morski, mięta a także modny w tym roku liliowy i stłumiona jasna żółć. By jeszcze bardziej stonować kolorystykę ubrania możesz użyć dodatków lub uzupełnienia wizerunku bielą. Wiele pastelowych, tak jak i czarnych ubrań, które świetnie mogą nadać się do wizerunku pastel goth to legginsy ze sklepu ZOiO, które możesz zakupić pod adresem https://zoio.pl/odziez-damska/legginsy.

Do popularnych motywów w pastel goth jakie można znaleźć na ubraniach to motywy jednorożców (i innych mitologicznych zwierząt), tęcz, słodyczy, kwiatów (szczególnie róży), uroczych zwierząt i serc. Pastelowe dodatki są widoczne w lekkich i jasnych tiulach, wyblakłym pluszu, miękkim futerku etc.

Po trzecie – zmieszaj odpowiednio dodatki

Jak w tytule nagłówka baw się ubraniami w tych kolorach i dodatkami. To Ty tutaj decydujesz czy jednego dnia wolisz wybrać się w bardziej mrocznym wizerunku czy w nieco słodszym. Pamiętaj, że diabeł tkwi w szczegółach. Jednak po obu stronach barykady można znaleźć plisy, falbany, karbowania i żaboty, jedynie zależy jaki rodzaj tych dodatków użyjesz by doszło do bardziej uroczego i stonowanego wizerunku, czy do bardziej mrocznego.