Stanik bez ramiączek – do jakich bluzek i sukienek warto go nosić?

modelki siedzące w bieliźnie

Stanik bez ramiączek, czyli strapless bra, to stanik, który może nie jest najwygodniejszy, ale na pewno ma swoje praktyczne zastosowanie co do niektórych ubrań z mody damskiej. Kiedy warto w niego zainwestować i przy jakich ubraniach powinno się go nosić? O tym w dzisiejszym wpisie!

Stanik bez ramiączek potrafi sam w sobie być seksowny, odkrywa on plecy, większą ilość dekoltu, nie zasłania też ramion. Dla niektórych jest to element bielizny erotycznej, dla innych must have by założyć odpowiednio niektóre ubrania damskie. Must buy szczególnie w porze letniej ze względu na swoje właściwości o czym więcej informacji w tym artykule poniżej.

Z którymi bluzkami i sukienkami na lato warto nosić stanik bez ramiączek?

modelka w czarnym staniku bez ramiączekW przypadku bluzek: Bluzki na lato przy których najlepiej nosić stanik bez ramiączek to bluzki odkrywające ramiona. Wśród nich jest to na pewno hit lata, czyli bluzki typu hiszpanki. Bluzki hiszpanki bez widocznych pasków od biustonosza będą idealne do opalania w jednolitym kolorze ramiona. Inne bluzki, które odkrywają ramiona, np. topy z wyciętymi ramionami i z głębszym dekoltem mogą być tutaj świetnym powodem by nałożyć tego typu biustonosz.
Strapless bra to także dobry sposób by założyć bluzki, które mają głęboki dekolt, np. w podłużny i wąski serek. Bardzo dobrze też będą eksponować biust przy nietypowym dekolcie zwanym  kształtem Królowy Anny i w serce (typowe dla bluzek inspirowanych latami 50. ubiegłego wieku).

Najlepszym jednak wyborem tego stanika jest wtedy, gdy masz ochotę założyć bluzki, które odkrywają mocno plecy. Odkryte całkowicie plecy w np. wiązanych topach na szyji to strzał w dziesiątkę wybierając tego stanik bez ramiączek. Warto go także założyć do bluzek, które utrzymują się na ściągaczu.

W przypadku sukienek letnich: Tak jak w przypadku bluzek na lato wiele z ww. pozycji powtarza się. Sukienki z mocno odkrytymi ramionami (sukienki hiszpanki), sukienki z głębokim dekoltem oraz sukienki odkrywające znaczną część pleców to numer jeden do założenia stanika strapless. Bardzo dobry wybór będzie wtedy, gdy wybierzesz ten biustonosz w przypadku sukienki zakrytej jedynie koronkowym materiałem. Również sukienki tiulowe, szyfonowe oraz sukienki typu mgiełka będą tutaj najlepsze do wybrania biustonoszu samonośnego.

Oczywiście jest rzesza dziewczyn, które nie kupują i nie noszą stanik bez ramiączek, bo nie przejmują się widocznymi ramiączkami w niektórych bluzkach damskich i sukienkach. Inne po prostu nie noszą tego typu ubrań bez względu na przemijającą modę.

Czy Ty także nosisz ten rodzaj biustonoszu czy jednak sobie odpuściłaś ten zakup?