blondynka w makijażu

Makijaż kiedyś i dziś – co się zmieniło w ostatnich latach?

Mówi się, moda ciągle się zmienia. Ale nie tylko trendy modowe pojawiają się i znikają. Podobnie jest z trendami makijażowymi. Z tego względu makijaż kiedyś i dziś to dwie zupełnie różne bajki. Jeżeli jesteście ciekawe, jak zmienił się makijaż na przestrzeni ostatnich lat, to zapraszamy do czytania dalej!

Moda ulega nieustannym przeobrażeniom. Podobnie sprawa wygląda z trendami w makijażu. Nie tylko malujemy się zupełnie inaczej niż nasze babcie, czy mamy. Nasz makijaż się również różny od tego, jak kobiety wyglądały zaledwie kilka lat temu. Takie zmiany nie powinny dziwić, w końcu idziemy z duchem czasu, a czas ciągle płynie. Zmieniły się trendy dotyczące tego jak powinny wyglądać nasze usta, brwi, oczy, a nawet cała twarz. Jeżeli jesteście ciekawe tych zmian, to już wszystkie streszczamy.

Jak zmienił się sposób wykonywania makijażu na przestrzeni ostatnich lat?

kobieta malująca się przed lusterkiem
Sposób wykonywania make upu zmieniał się na przestrzeni dekad.

Zaczniemy od ust. Kilka lat temu panował trend na efekt tafli na ustach. Najczęściej sięgałyśmy wtedy po błyszczyki w mlecznym kolorze, które dawały efekt soczystych ust. Aktualnie królują maty. Rozświetlamy inne partie naszej twarzy, a im mocniejszy mat zdobi usta, tym bardziej treny jesteśmy. Jasne usta były wówczas zdecydowanie bardziej popularne, podczas gdy aktualnie stawiamy odważniejsze kolory i nawet czerń nie jest nam straszna.

Nieaktualna już zasada makijażu dotycząca ust to taka, zgodnie z którą nie ma opcji, żebyśmy wykonując make-up zdecydowały się na ciemne usta i ciemne oczy. Aktualnie jednak te połączenie jest całkowicie dozwolone. Co więcej – może wyglądać naprawdę świetnie. Trzeba jednak zauważyć, że nie wszystkie kobiety odchodzą od owej zasady. Jednakże jeżeli tylko mamy na to ochotę, to zdecydowanie nam wolno.

Jeszcze zaledwie kilka lat temu błysk kompletnie niemodny. Aktualnie rozświetlacz gości na kościach policzkowych praktycznie każdej kobiety. Pojawia się coraz więcej kultowych produktów rozświetlających, co tylko świadczy o ich stale rosnącej popularności.  W przeciwieństwie do matu obecnego na naszej twarzy jeszcze kilka, aktualnie możemy błyszczeć tak bardzo, jak tylko mamy na to ochotę.