nogi pary stojącej na śniegu odziana w butach zimowych

Buty na koturnie czy obcasie – jakie wybrać?

Każda kobieta, która lubi sobie dodać kilka centymetrów wzwyż z pewnością nie raz zadawała sobie pytanie o to, które buty okażą się lepsze – na obcasie, czy koturnie. Jedne i drugie mają swoje zalety, więc należy się zastanowić, które lepiej będą pasowały do naszego stylu życia. Warto jednak poznać wszystkie za i przeciw danych butów, zanim podejmiemy decyzję o ich zakupie.

Buty na obcasie i koturnie niewątpliwie mają pewne cechy wspólne – wymuszają na nas bardziej kobiecą postawę i sprawiają, że jesteśmy wyższe. Oczywiście tylko w momencie, w którym mamy je na nogach. Buty na koturnie z ZOiO to ciekawy przykład połączenia tych zalet, które ceni sobie wiele kobiet. Nie zawsze jednak koturny będą najlepszym wyborem, dlatego przeanalizujemy wady i zalety zarówno tych butów jak i modeli na obcasie!

Buty na koturnie – wady i zalety

Koturny często są określane mianem wygodnej alternatywy dla szpilek. Dlaczego? Z tego względu, że zdecydowanie łatwiej się w nich chodzi. Koturny dotykają całą swoja podeszwą do podłoża, a ze względu na to są bardziej stabilne. Tym samym nie musimy się też obawiać, że z łatwością skręcimy nogę na nierówności chodnika.

Kolejną zaletą butów na koturnie, które możesz dostać na tej stronie https://zoio.pl/ jest to, że naprawdę ciekawie prezentują się na nodze. Z kolei do wad można zaliczyć fakt, że czasami mogą wyglądać dośc topornie. Zamiast dodać lekkiego charakteru naszemu outfitowi, mogą dodatkowo go obciążyć.

Warto jeszcze wspomnieć o fasonach butów na koturnie, które są szczególnie warte uwagi. Przede wszystkim są sneakersy, które naszym zdaniem są idealnym połączeniem kobiecości i sportowego stylu. Tak zwane adidasy na koturnie mogą świetnie wyglądać nawet ze spódnicą!

Zalety i wady butów na obcasie

blondynka leżąca na boku na czarnym tle
Wady obuwia są uzależnione od obcasów

Buty na obcasie również mają swoje wady i zalety. Co więcej – można je również wymienić dla poszczególnych rodzajów obcasa. Na przykład szpilki zdecydowanie najładniej wyglądają na kobiecej nodze. Za sprawą swojego obcasa również ładnie optycznie wyszczuplają nasze ciało. Z kolei jako ich główną wadę można wskazać to, że są to zdecydowanie najmniej stabilne buty, więc każda nierówność chodnika może mieć katastrofalne skutki.

Ostatnimi czasy coraz większą popularnością cieszą się również buty na słupku. Obcas typu słupek jest zdecydowanie bardziej stabilny niż szpilka, ale przez to również bardziej toporny i odrobinę mniej elegancki. Nie zmienia to jednak faktu, że zdecydowanie bardziej sprawdzi się na typowo eleganckie spotkania, niż buty na koturnie. Chociaż te też mogą się prezentować bardzo stylowo.

Ponownie, warto się zastanowić jaki model butów na obcasie jest typowym must – buy. To na pewno są klasyczne szpilki. Jednakże nie w najczęściej występującym czarnym kolorze, ale te w odcieniu nude. Sprawią one, że nasze nogi będą się wydawały jeszcze dłuższe i szczuplejsze, niż w przypadku szpilek czarnych.

Z kolei obcas typu słupek pięknie się łączy z krojem sandałów. Szczególnie ostatnimi czasy takie połączenie jest bardzo popularne i nie ma co się dziwić – wygląda świetnie! Takie połączenie świetnie sprawdzi się w letnich stylizacjach, kiedy mamy ochotę wydawać się wyższe, niż jesteśmy w rzeczywistości.