kobiety o różnych typach ciała stojące na plaży

Typy figury – dobieraj odpowiednią odzież damską!

Nie każda kobieta wygląda tak samo, wszystkie mamy różne proporcje i inne części ciała uważamy za swoje atuty. A często jest to definiowane przez typ naszej figury, którym obdarzyła nas matka natura. Nie każda z nas ma bowiem predyspozycje do tego, żeby mieć figurę uznawaną za ideał kobiecego piękna. Pozostaje nam tylko się z tym pogodzić i wyciągnąć z naszej sylwetki co, co najlepsze.

Warto mieć na uwadze to, że kształt naszej figury wcale nie definiuje naszego piękna. Nie jest tak, że każdy typ figury poza klepsydra oceniania jest jako niekobieca. Jabłko może wyglądać równie dobrze, wystarczy odpowiednie rozpoznanie naszej figury i właściwy dobór ubrań. To, czy jesteśmy gruszką, papryką, czy jabłkiem ma znaczenie w wyborze ubrań, bowiem gdy będziemy robić to nieodpowiednio, nasze proporcje mogą zostać zaburzone. A to nigdy nie prowadzi do niczego dobrego. Jak więc określić typ naszej figury?

Typy damskiej figury – jak ją poprawnie określić?

kobiety chodzące po plaży o różnych typach ciała
Każda kobieta ma zupełnie inny typ ciała, a także wymiary!

Jeżeli kochamy modę, to prawdopodobnie marzymy o szafie ubrań, które idealnie na nas leżą.Chcemy wyglądać najlepiej jak się da i stawiamy na najpopularniejsze aktualnie kroje, a działanie takie może się okazać dla nas zgubne. Bowiem dopasowana sukienka w momencie, gdy mamy wydatny brzuch…to nie brzmi za dobrze, o ile oczywiście nie jest ciążowy. Warto dobrze rozpoznać swój typ figury i skomponować swoją szafę zgodnie z nim.

Na pierwszy ogień pójdzie figura typu jabłko. Ta charakteryzuje się przede wszystkim obfitym biustem, szerokimi biodrami i brakiem wcięcia w talii. Jeżeli właśnie takie odbicie widzimy w lustrze, to możemy śmiało określać się jabłkiem. W przypadku takiej figury najlepiej jest unikać bluzek z golfem, które sprawią, że będziemy wyglądały groteskowo. Najlepiej postawić na sukienki z kopertowymi zapięciami.

Przejdziemy teraz do papryki. Kobiety o takiej budowie mają ramiona i biodra tej samej szerokości, a talia jest  bardzo subtelnie zaznaczona. Jeżeli mamy właśnie taką figurę, to warto podkreślać naszą talię. Powinnyśmy się zaprzyjaźnić z paskami, bo mogą zdziałać wiele dobrego dla naszych proporcji.

Gruszka to natomiast figura charakteryzuje się wąskimi ramionami, małym biustem i szerokimi biodrami. Kobiety o takich kształtach powinny przede wszystkim optycznie zmniejszać swoje uda i biodra. Mogą to robić za pomocą rozkloszowanych spódnic i szerokich spodni. Z kolei dopasowane spódnice i sukienki, zwłaszcza o długości mini zdecydowanie nie są dla nas.

Klepsydra to figura, która jest kojarzona z ideałem kobiecości. Charakteryzuje się pełnymi biodrami i biustem, oraz wąska talią. Jest to najbardziej proporcjonalna damska sylwetka, dlatego warto nie zaburzać tych proporcji, tylko je podkreślać. Z tego względu unikamy bezkształtnych form, a nawiązujemy przyjaźń z dopasowanymi sukienkami!