Bejsbolówka czapka w sportowym looku – znowu modne!

dziewczyna stojąca przy murze w bejsbolówce czapce
Baseball cap, czyli bejsbolówka czapka to charakterystyczny symbol sportowego looku. Jest to swoisty znak lat 90., gdzie dzieciaki nakładały je łącząc z kompletem dresowym i sportowymi, oversizowymi ubraniami. Obecnie wróciły do łask są nie tylko ochroną głowy przed upałami, ale także znakiem street style.

Bejsbolówka czapka z kompletem dresowym

dziewczyna z różową bejsbolówkąBejsbolówka czapka idealnie zawsze będzie komponować się z kompletem z dresu i białymi sneakersami (nawet tymi za kostkę) lub kontrastowymi sneakersami. Możesz dobrać kolor czapki pod kolor dresu lub do wstawek jakie mają w sobie dresy. Świetnie pasować będą wszelkie z logotypami znanych firm sportowych i drużyn sportowych, odzieżowych, a także, idąc stylem lat 90tych – wszelkie z logami ulubionych zespołów.

Bardzo dobrym trafem i niezwykle modnym będzie wybór kompletu z kilkoma lampasami, które kolorystycznie pasowałyby do czapki.
Baseballówkę możesz również dobrać pod kolor butów sportowych, co będzie w tym wypadku nietypowym połączeniem – szczególnie jeśli czapka jest w ostrzejszym lub w jaskrawym kolorze.

Baseball cap jako statement

Bardzo modnym noszeniem czapki jest wybranie bejsbolówki czapki z cytatem lub ze zdaniem, które mogłoby wyrażać pewnego rodzaju hasło dla otoczenia. Np. “Friends forever boys whatever”, “Good mourning” lub “Born pretty” etc.

Dopasuj baseballówkę z krótkim topem odsłaniającym brzuch i ramiona (może być oversize). Równie dobrą opcją jest wybór bluzki T-shirtu z nadrukiem lub bluzki z wyciętymi ramionami.

Ultra sporty look

dziewczyna w czarnej bejsbolówce czapceJedne z najbardziej trendy stylizacji jakie można uzyskać to dobór bejsbolówki czapki do bluzy z kapturem (np. rozpinanej) i obcisłych legginsów z wysokim stanem. Dobierz do tego jednolite buty, które pasują kolorem detalu do spodni i bluzy. Załóż na siebie kurtkę bejsbolówkę, która jedynie bardziej podkreśli charakter sportowy ubrań.

Świetnym połączeniem jest też krótki, gładki top ze spódnicą mini z wysokim stanem. Jest to na pewno styl inspirowany tenisowymi kostiumami. Dobierz do takiego ubioru sportowe i podłużne sneakersy w jednolitym kolorze. W przypadku casualowego stylu, ale z akcentem sportowym, warto postarać się o jeansową kurtkę wierzchnią.