kobieta siedząca przy kubku herbaty na zewnątrz i patrząca się z uśmiechem w dal

Dopasuj kolor ubrania do odcienia swojej skóry!

Na pewno każda z nas zdaje sobie sprawę z tego, że są takie kolory, w których wyglądamy po prostu fatalnie. Często nawet nie zastanawiamy się dlaczego tak jest, tylko stwierdzamy po prostu, że to nie jest nasz kolor i już. A powodów takiego stanu rzeczy może być kilka – przede wszystkim fakt, że dany kolor nie pasuje do odcienia naszej skóry.

Jeżeli wyglądamy źle w jakimś kolorze, to bezapelacyjnie powinnyśmy go unikać. Jeżeli jednak nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, że są takie kolory, w których wyglądamy niekorzystnie. Nawet jeśli ubierałaś się zwykle w stonowane barwy i nie chcesz wprowadzić odrobinę życia do szafy…Wówczas warto ustalić, jaki odcień skóry posiadamy. Istnieją trzy główne typy urody: ciepły, zimny i neutralny. I właśnie takim podziałem będziemy się kierować przy wprowadzaniu barw do naszej szafy.

W jakim kolorze będziemy wyglądały dobrze?

kobieta zaglądająca zza swetrerka na tle kamiennej ściany
Typy urody można podzielić na trzy rodzaje: zimny, ciepły oraz neutralny.

Jeżeli jesteśmy typowo ciepłym typem urody, to w naszej szafie powinny się znaleźć takie kolory jak pudrowy róż, zielony oraz żółty. Te barwy dodatkowo podkreślą odcień naszej skóry. Taka paleta odcieni kolorów sprawią, że będziemy wyglądały na wypoczęte. Jeżeli żaden z nich jednak nie wpasowuje się w nasze gusta, to można jeszcze spróbować kolor cappuccino i głęboką czerwień. W nich będziemy wyglądały naprawdę fantastycznie i odważnie.

Z kolei jeśli mamy typowo zimny odcień skóry, to świetnie sprawdzą się u nas takie kolory jak błękit, szmaragd, czy fiolet. Wszystkie odcienie, które kojarzą się nam z zimnem będą na nas wyglądały równie korzystnie. Jeżeli jednak lepiej czujesz się w ciepłych barwach, to dobrym wyborem mogą się okazać takie kolory, jak np. rubin. Warto rozważyć wspominaną już czerwień, tylko, że zdecydowanie jaśniejszą niż ww. Natomiast źle możemy wyglądać w pomarańczy i w sinym odcieniu żółci.

Są też takie kolory, w których wszystkie będziemy wyglądały dobrze. Zawierają one w sobie idealną kombinację ciepła i chłodu. Mowa tu na przykład o neutralnej bieli. Idealny odcień tego koloru to taka, która nie jest ani śnieżnobiała, ani nie ma w sobie ciepłych refleksów. Co prawda ciężko jest znaleźć taki kolor, ale wysiłek w jego znalezienie zostanie wynagrodzony jak spojrzymy na siebie w lustro, mierząc ciuch w takim właśnie kolorze. Inną barwą pasującą dla wszystkich jest kolor morski, który jest idealną mieszanką zieleni i niebieskiego.