Stylizacje whole look, czyli dobór jednego motywu w kreacji – część II

stylizacje whole look

All white look i all black look mieszczą się w monochromatycznym wizerunku, czyli doborem jednego, wybranego koloru i stworzeniem z niego stylizacji. Wśród nich dużą popularność zyskał all coral look (czyli w kolorze koralowym). Poza ww. są jeszcze inne trendy stylizacje – all denim look…

Stylizacje whole look mogą być świetną zabawą dla stworzenia takiego wizerunku. Dzisiaj jest kolejna część wpisu o stylizacji w jednym motywie.
Kontynuując wątek monochromatycznego wizerunku dużą popularność zyskały dwa kolory – all pink look i all coral look.

Stylizacje whole look na 3 kolejne sposoby

 

All pink look

all pink lookStylizacja jedynie w różu jest zwykle uznawana za słodką i dziewczęcą. Można jednak sprawić, że ten wizerunek nie musi zostać stworzony przy użyciu tego koloru. Do najmodniejszego odcienia różowego najłatwiej jest dobrać pudrowy róż lub, znany z poprzednich sezonach, millennial pink (czyli róż milenijny).

Dla tych co chcą spróbować all pink look, lecz nie są zdecydowani na przesłodzony wizerunek tol wówczas można nieco nadać charakteru do image’u w następujący sposób: stwarzając make up w stylu au naturel (czyli tzw. “make up no make up” – który ma wyglądem przypominać tak jakby nie było na twarzy żadnego widocznego kosmetyku). Można także zastosować tutaj makijaż francuski (podkreślone usta czerwoną szminką i eyelinerem) lub w przypadku sytuacji casualowych – makijaż stosowany przez alternatywne ruchy modowe (np. gothic). Wizerunek nieco ostrzejszy do all pink look można zastosować poprzez dodatki w postaci eyeletów, nitów, spinek, zszywek lub dżetów i ćwieków.

 

All coral look

Najbardziej popularnym w  tym sezonie whole look to na pewno stylizacja zbudowana na podstawie koloru koralowego. Jest to odcień pomarańczy z ciepłą tonacją, czyli będzie on pasować głównie dla kobiet o urodzie o typie wiosny. Jest on świetny na lato, pięknie prezentuje się przy słonecznym dniu. Daje złudzenie, że osoba co nosi ten kolor jest lekko palona. Bardzo ładnie prezentuje się przy dodatkach w kolorze złotym. Świetnie pasuje do trendy plecionych akcesoriów letnich (torebek z wikliny, rafii czy bambusa).

All denim look / All jeans look

Jest to stworzenie wizerunku przy dobraniu jedynie kreacji złożonej z materiału denim / jeans. Idealne na wszystkie stylizacje codzienne – wyjście na miasto, spacer w parku, spotkanie ze znajomymi i in. Jest on wygodny, łatwy do wykonania. Bardzo jednak ważnym aspektem w trakcie budowania tej stylizacji jest dobór jeansu o podobnej kolorystyce. Np. jeśli nałożyłaś jasnoniebieskie jeansy z przetarciami to dobierz do nich np. kurtkę w takim odcieniu i z takim zastosowanym efektem.

 

Który z tych wizerunków podoba Ci się najbardziej?